Niepubliczne Przedszkole z oddziałem integracyjnym

Przedszkole jest czynne
w godzinach 6:30 do 18:00

Zapraszamy dzieci w wieku
od 2 do 6 lat

img-przedszkole

Trwa rekrutacja
Zapraszamy!

Prowadzimy zapisy na rok 2017/2018.

W celu zapisania dziecka prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 570 280 450),  bądź mailowy. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt

Oddział Pod Fortem 2img-kontakt

ul. Pod Fortem 2
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 607 245 932 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

Oddział Pod Fortem 2C

ul. Pod Fortem 2C
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 570 280 450 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

 

Strefa rodzica

zaloguj img-strefa-rodzica

Kadra pedagogiczna

Joanna Witek – dyrektor, właściciel

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam Pedagogikę społeczno – opiekuńczą ze specjalnością terapia i poradnictwo pedagogiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oświatą oraz oligofrenopedagogikę. Przedszkole Wesoły Zakątek to spełnienie moich wieloletnich marzeń. Moim celem jest stworzenie miejsca gdzie  dzieci w atmosferze akceptacji, szacunku i zrozumienia będą rozwijały swoje zdolności, uczyły wiary we własne siły i przygotowywały do dalszej edukacji. Prywatnie jestem mamą Zosi i Ady.

Monika Sternicka –dyrektor ds. pedagogicznych, nauczyciel – wychowawca w grupie Artystów

Ukończyłam Wychowanie Przedszkolne na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Szkołę Społeczno-Medyczną na kierunku terapia zajęciowa. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako wychowawca w przedszkolu oraz współpracując ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej jako podharcmistrzyni. W ramach pracy zawodowej pracowałam także z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, jako instruktor terapii zajęciowej oraz organizowałam szkolenie dla kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jestem żoną Michała i mamą Jasia, Jadzi i Marianki. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem artystycznym.

Martyna Żmij – pomoc nauczyciela w grupie Artystów

Jestem studentką 3-go roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam kursy: „Makaton”, „Asystent Cień dziecka ze spektrum autyzmu w przedszkolu”, „Kurs Animatora Zabawy, „Muzyka etniczna w zabawach dla dzieci”. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi, pierwsze doświadczenia zdobywałam pracując jako opiekunka dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. Obecnie zbieram doświadczenie pracując w przedszkolu. W przyszłości chciałabym pracować z dziećmi niepełnosprawnymi.

Anna Zabiegaj – pomoc nauczyciela w grupie Artystów

Jestem absolwentką Policealnej Szkoły na kierunku opiekunka dziecięca. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam pracując przez dwa lata jako niania. Praca z dziećmi od zawsze mnie ciekawiła ponieważ, każdy dzień z nimi stawia nowe wyzwania. Uważam, że od dzieci można się wiele nauczyć m.in cierpliwości, szczerości, łagodności czy fantazji. Potrafię czerpać z niej ogromne zadowolenie. Staram się wprowadzać ciepłą i rodzinną atmosferę, aby dzieci czuły się swobodnie oraz poprzez zabawę mogły pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Lubię czytać książki i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Daria Rogalska – pomoc nauczyciela w grupie Artystów

Jestem absolwentką Polonistyki-komparatystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie poszerzam i uzupełniam swoje kwalifikacje; studiuję pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Swoje doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobywałam podczas wolontariatu w Przedszkolu Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, a także pracując w Centrum Zabaw jako opiekunka dziecięca. Udzielałam również korepetycji i odbyłam praktyki pedagogiczne. W pracy w przedszkolu kieruję się mottem „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Lubię aktywnie uczestniczyć w zabawie, rozmawiać z dziećmi, odpowiadać na ich pytania i towarzyszyć im w poznawaniu oraz rozwijaniu naturalnej ciekawości świata. Staram się również dbać o przyjazną i radosną atmosferę, a także o dobre samopoczucie przedszkolaków. W wolnych chwilach uczęszczam na kurs tańca, interesuję się też teatrem i literaturą.

zdj SJSabina Jajko – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Z wykształcenia jestem filologiem polskim i logopedą. Aktualnie poszerzam swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. W pracy z dziećmi staram się łączyć zarówno miłość do języka, jak i indywidualne, terapeutyczno-wychowawcze podejście. Doświadczenie zdobywałam jako opiekun grup kolonijnych oraz animator muzyczny. Podczas studiów pracowałam jako wolontariusz na indywidualnych zajęciach logopedycznych z dziećmi z zaburzeniami komunikacyjnymi.
W ubiegłym roku szkolnym prowadziłam także grupowe zajęcia ruchowo-artukulacyjne w jednym z krakowskich przedszkoli. Prywatnie interesuję się medycyną naturalną, grywam na gitarze i uwielbiam wszelkiego rodzaju perkusjonalia i tak zwane „przeszkadzajki”.

Magda Horowitz –nauczyciel – wychowawca w grupie Muzykantów

Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, oraz pedagogiki przedszkolnej z rytmiką na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wybór kierunku studiów nie był przypadkowy, miłość do dzieci miałam w sobie już zawsze, dlatego praca w przedszkolu to spełnienie moich marzeń. Prywatnie jestem mamą Marysi, macierzyństwo okazało się najlepszą szkołą pedagogiki, dającą doświadczenie, uczącą wychowywać dziecko w atmosferze zrozumienia i akceptacji. Wolne chwile poświęcam nauce języka niemieckiego.

Katarzyna Wiewióra – pomoc nauczyciela w grupie Muzykantów

Jestem absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Planuję rozpocząć studia magisterskie na kierunku: Pedagogika Specjalna (edukacja i rehabilitacja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną). Doświadczenie z dziećmi zdobywałam na praktykach w szkole i przedszkolu, a także pracując jako niania. Pracując z dziećmi stawiam na różnorodność, pomysłowość i dobrą zabawę. Z łatwością nawiązuję kontakt z maluchami. Każdą podjętą pracę wykonuję z ogromnym zaangażowaniem, a obowiązki wypełniam rzetelnie, z dokładnością i starannością. Wolny czas spędzam aktywnie z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Interesuję się fotografią i rękodziełem. Lubię czytać książki i oglądać filmy.

Irena Sochańska-Sopel – nauczyciel – wychowawca w grupie Nutek

Jestem nauczycielem z 8-letnim doświadczeniem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku pedagogika ogólna, specjalizacja opiekuńczo-wychowawcza. Swoje pierwsze doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas wyjazdów kolonijnych, gdzie organizowałam czas najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. Pracowałam również w przedszkolach, żłobku na stanowisku nauczyciel-wychowawca. Ponadto staram się brać udział w kursach i szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę. Praca z dziećmi daje mi dużą satysfakcję, lubię spędzać z nimi czas oraz przygotowywać dla nich ciekawe zajęcia. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na swoją i ich kreatywność. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest dla mnie największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy. To właśnie dzięki dzieciom lubię swój zawód i to co robię. Oprócz pracy z dziećmi mam wiele innych zainteresowań. Uwielbiam zwiedzać różne ciekawe miejsca, czytać książki i jeździć rowerem.

Felicyta Grębska – pomoc nauczyciela w grupie Nutek

Jestem osobą pragnącą się ciągle rozwijać. Ukończyłam wychowanie przedszkole z terapią pedagogiczną oraz pedagogikę resocjalizacyjną z interwencją kryzysową, i aktualnie jestem na drugim roku studiów magisterskich- Nauki o rodzinie. Uczestniczyłam w licznych kursach i szkoleniach, które tylko wzbudziły głód poznawania, kształcenia i zdobywania coraz to nowych umiejętności i wiedzy. Motto, które prowadzi mnie przez życie to: „Płyń pod prąd” a moje imię, które z łac. znaczy szczęście, radość odzwierciedla to jaka jestem. Wszystkimi umiejętnościami, które posiadam staram się dzielić w pracy z dziećmi czy to w Polsce, w pracy zawodowej, czy podczas wyjazdów misyjnych, które odbywam z ramienia Wolontariatu Misyjnego Salvator.

PSPaulina Stankiewicz – psycholog

Mam wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dodatkowo ukończyłam studia licencjackie na Oakton Community College w Des Plaines (USA) oraz studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi w Polsce i w USA. Jestem autorką warsztatów ogólnorozwojowych dla niemowląt i dzieci. Współpracuję z krakowskimi przedszkolami i Instytutem Świadomego Rodzicielstwa. Jestem zafascynowana pedagogiką Marii Montessori i potencjałem, który kryją w sobie dzieci. Prywatnie jestem mamą Gabrielki i Krzysia.

Anna Gala-Jaworska – logopeda

Jestem logopedą z zamiłowania i pasji. Na co dzień diagnozuję, prowadzę zajęcia profilaktyczne z  zakresu deficytów mowy oraz indywidualną terapię zaburzeń mowy. Aktualnie, oprócz prowadzenia własnej praktyki logopedycznej w Gabinecie Logopedycznym  GADAGALA, współpracuję z krakowskimi przedszkolam oraz stowarzyszeniem Siemacha. Posiadam wiedzę i  dyplom Uniwersytetu Pedagogicznego w zakresie studiów logopedycznych oraz 8-letnie doświadczenie w pracy terapeuty z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz starszymi. Dodatkowo prowadzę autorskie warsztaty logopedyczne: „Buzia i język Małego Mówcy”, które są skierowane do dzieci 4-6 letnich. Nieustannie poszerzam swój warsztat pracy i zdobywam wiedzę z zakresu neurologopedii. Prywatnie jestem mamą dziewięcioletniego Tymka i pięcioletniego Amadeuszka.

ARAnna Ryznar – nauczyciel tańca i rytmiki

Z wykształcenia jestem muzykiem instrumentalistą oraz pedagogiem przedszkolnym. Prowadzę zajęcia rytmiczno-umuzykalniające oraz taniec. Głównym moim założeniem jest, aby dzieci poprzez zabawę odkrywały świat dźwięków i muzyki. W swej pracy opieram się na  metodzie E. Dalcroze’a polegającej na ścisłym związku muzyki połączonej z ruchem. Wykorzystuję również instrumentarium Carla Orffa w celu kontaktu dzieci z instrumentami perkusyjnymi i możliwością tworzenia orkiestry muzycznej.

Merken