Niepubliczne Przedszkole
z oddziałem integracyjnym
Przedszkole jest czynne
w godzinach 6:30 do 18:00
Zapraszamy dzieci w wieku
od 2 do 6 lat
Kontakt
Oddział Pod Fortem 2
ul. Pod Fortem 2
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 607 245 932 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl
Oddział Pod Fortem 2C
ul. Pod Fortem 2C
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 570 280 450 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl
Przedszkole wyposażone jest w profesjonalny oczyszczacz powietrza przekazany w ramach programu: „Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.
Strefa rodzica
zaloguj
Kadra pedagogiczna
Joanna Witek – dyrektor, właściciel
Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam Pedagogikę społeczno – opiekuńczą ze specjalnością terapia i poradnictwo pedagogiczne oraz pedagogikę przedszkolną. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oświatą oraz oligofrenopedagogikę. Przedszkole Wesoły Zakątek to spełnienie moich wieloletnich marzeń. Moim celem jest stworzenie miejsca, gdzie dzieci w atmosferze akceptacji, szacunku i zrozumienia będą rozwijały swoje zdolności, uczyły wiary we własne siły i przygotowywały do dalszej edukacji. Prywatnie jestem mamą Zosi, Ady i Karolka.
Monika Sternicka – dyrektor ds. pedagogicznych, wychowawca w grupie Artystów
Ukończyłam Wychowanie Przedszkolne na Akademii Ignatianum w Krakowie, Szkołę Społeczno-Medyczną na kierunku terapia zajęciowa, studia podyplomowe: Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia, Organizacja i zarządzanie w oświacie, oraz szkolenia m.in.: Metoda Dobrego Startu, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Makaton – Program Rozwoju Komunikacji, Teoria Sally Goddard Blythe w praktyce – wpływ odruchów prymitywnych i posturalnych na uczenie się i zachowanie dziecka. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako wychowawca w przedszkolu oraz współpracując ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej jako podharcmistrzyni. W ramach pracy zawodowej pracowałam także z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, jako instruktor terapii zajęciowej oraz organizowałam szkolenie dla kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jestem żoną Michała i mamą Jasia, Jadzi i Marianki. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem artystycznym.
Katarzyna Wiewióra – nauczyciel języka angielskiego, oligofrenopedagog, wychowawca w grupie Artystów
Jestem absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na poziomie licencjatu oraz Pedagogiki Specjalnej (Oligofrenopedagogiki) na poziomie magisterki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyłam szkolenie Program Rozwoju Komunikacji MAKATON stopień I oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego. Doświadczenie z dziećmi zdobywałam na praktykach w szkole i w przedszkolu, a także pracując jako niania. Pracując z dziećmi stawiam na różnorodność, pomysłowość, kreatywność i dobrą zabawę. Z łatwością nawiązuję kontakt z maluchami. Każdą podjętą pracę wykonuję z ogromnym zaangażowaniem, a obowiązki wypełniam rzetelnie, z dokładnością i starannością. Prowadząc zajęcia w głównej mierze wykorzystuje materiały i pomoce dydaktyczne, które sama wykonuję.
Irena Sochańska-Graczyńska – nauczyciel w grupie Artystów
Jestem nauczycielem z 15-letnim doświadczeniem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku pedagogika ogólna, specjalizacja opiekuńczo-wychowawcza. Swoje pierwsze doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas wyjazdów kolonijnych, gdzie organizowałam czas najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. Pracowałam również w przedszkolach, żłobku na stanowisku nauczyciel-wychowawca. Ponadto staram się brać udział w kursach i szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę. Praca z dziećmi daje mi dużą satysfakcję, lubię spędzać z nimi czas oraz przygotowywać dla nich ciekawe zajęcia. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na swoją i ich kreatywność. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest dla mnie największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy. To właśnie dzięki dzieciom lubię swój zawód i to co robię. Oprócz pracy z dziećmi mam wiele innych zainteresowań. Uwielbiam zwiedzać różne ciekawe miejsca, czytać książki i jeździć rowerem.
Anna Włodarska – nauczyciel w grupie Artystów
Jestem absolwentką policealnej szkoły na kierunku opiekunka dziecięca. Posiadam 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Swoje pierwsze doświadczenia z najmłodszymi zdobywałam pracując jako niania. Praca z dziećmi od zawsze mnie ciekawiła, każdy dzień z nimi stawia nowe wyzwania oraz przynosi ogrom satysfakcji. W przedszkolu staram się wprowadzać ciepła, rodzinną atmosferę tak, aby dzieci czuły się bezpiecznie i dobrze. Brałam udział w szkoleniach tj. Wczesny autyzm dziecięcy -symptomy, metody wspomagania; Praca z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu; program rozwoju komunikacji MAKATON I st. Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych pociech. W wolnych chwilach lubię podróżować i spędzać aktywnie czas.
Magdalena Hypiak- nauczyciel w grupie Artystów
Jestem studentką V roku psychologii ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Podczas studiów ukończyłam również przygotowanie pedagogiczne. Doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem zdobywałam podczas wolontariatu w szkołach, ośrodku dziennej opieki dla osób starszych oraz zajmując się dziećmi. Praca z najmłodszymi od zawsze była moim pragnieniem. Szczególną wagę przykładam do tego, by nawiązywać z dziećmi bezpieczne, ciepłe relacje, oparte na wzajemnym szacunku i empatii. Swoją przyszłość wiążę z zawodem psychoterapeutki w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Magdalena Pinkowicz – nauczyciel w grupie Artystów
Jestem absolwentką pedagogiki specjalnej ze specjalnością oligofrenopedagogika oraz pedagogiki przedszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym im.KEN w Krakowie. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu edukacji i wspomagania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Od około 10 lat zdobywam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach, placówkach szkolno-
Oliwia Trela – nauczyciel w grupie Artystów
Patrycja Przytuła – oligofrenopedagog, wychowawca w grupie Muzykantów
Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i edukacji wczesnoszkolnej na Akademii Ignatianum oraz absolwentką teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła w Krakowie. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach mojej pracy zawodowej ukończyłam certyfikowany kurs III stopniowy: Stosowana Analiza Zachowań w pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Głębsze spojrzenie na sprawy drugiego człowieka, w tym również dziecka jest zasługą mojego kilkuletniego pobytu w Hiszpanii. Uczestniczyłam tam w letnich obozach dla dzieci i spotkaniach rodzin, gdzie miałam okazję organizować dzieciom czas wolny i prowadzić z nimi zajęcia. Moje pragnienie jeszcze bliższej współpracy z dziećmi odkryłam będąc woluntariuszem w Rodzinnym Domu Dziecka w Polsce. Przebywając z dziećmi staram się sama być dzieckiem, bo w rezultacie jesteśmy nimi wszyscy.
Justyna Nieć – psycholog, nauczyciel w grupie Muzykantów
Jestem absolwentką psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie studiów ukończyłam specjalistyczne kursy w zakresie psychologii klinicznej dziecka oraz uzyskałam uprawnienia pedagogiczne. Zrealizowałam również studia podyplomowe na kierunku: stosowana analiza zachowania w pracy z osobami z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju lub zachowania na SWPS w Katowicach. Ukończyłam kurs psychoterapii dzieci i młodzieży w ujęciu poznawczo-behawioralnym w OTPB Mensana. Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam w trakcie licznych praktyk, wolontariatu, pracy w innych placówkach, a także podczas udziału w projektach edukacyjnych. Podczas spotkań z dziećmi najważniejsze jest dla mnie indywidualne oraz podmiotowe podejście, które pozwoli na wykorzystanie naturalnego potencjału edukacyjnego najmłodszych, a także będzie stanowiło wsparcie dla ich prawidłowego rozwoju społeczno-emocjonalnego. W wolnym czasie gram w koszykówkę oraz podróżuję.
Justyna Manterys – nauczyciel w grupie Muzykantów
Jestem studentką pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Poprzednie miejsce pracy: Niepubliczne Przedszkole „Chata Skrzata” w Węgrzcach. W wolnych chwilach lubię czytać poezje oraz ciekawostki związane z okresem I i II wojny światowej.
Joanna Kupiec – wychowawca w grupie Nutek
Patrycja Dudek – nauczyciel w grupie Nutek
Jestem studentką psychologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Swoje pierwsze doświadczenia z opieką nad dziećmi zdobywałam w Ruchu Światło Życie będąc animatorem. Pracowałam również w żłobku. W przyszłości chciałabym pracować jako terapeuta dzieci oraz młodzieży. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, ponieważ są bardzo inspirujące. Ich uśmiech potrafi rozświetlić cały dzień. Czas wolny spędzam w rozwijaniu swojej drugiej pasji jaką jest fotografia.
Nadia Kohut – nauczyciel w grupie Nutek
Paulina Stefańska – nauczyciel, oligofrenopedagog
Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej z wczesnoszkolną oraz opiekuńczo-wychowawczej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Stalowej Woli. Swoje kwalifikacje zawodowe poszerzałam na studiach magisterskich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna ze specjalnością terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Ukończyłam szkolenie Program Rozwoju Komunikacji MAKATON stopień I. Jestem również certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas praktyk w przedszkolu, jako wolontariusz w domu dziecka i fundacji Mam Marzenie, a także jako opiekun dzieci na wyjazdach kolonijnych. Przez rok pracowałam jako niania chłopca ze stwierdzonym autyzmem atypowym. Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń, a nawiązywanie z nimi dobrego kontaktu nie sprawia mi najmniejszych trudności. Planuję rozwijać swoje umiejętności poprzez dalszą edukację na studiach podyplomowych oraz udział w licznych kursach pedagogicznych.
Pozostali nauczyciele, pedagodzy, terapeuci:
Paulina Stankiewicz – psycholog
Mam wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dodatkowo ukończyłam studia licencjackie na Oakton Community College w Des Plaines (USA) oraz studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi w Polsce i w USA. Jestem autorką warsztatów ogólnorozwojowych dla niemowląt i dzieci. Współpracuję z krakowskimi przedszkolami i Instytutem Świadomego Rodzicielstwa. Jestem zafascynowana pedagogiką Marii Montessori i potencjałem, który kryją w sobie dzieci. Prywatnie jestem mamą Gabrielki i Krzysia.
Anna Gala-Jaworska – logopeda
Jestem logopedą z zamiłowania i pasji. Na co dzień diagnozuję, prowadzę zajęcia profilaktyczne z zakresu deficytów mowy oraz indywidualną terapię zaburzeń mowy. Aktualnie, oprócz prowadzenia własnej praktyki logopedycznej w Gabinecie Logopedycznym GADAGALA, współpracuję z krakowskimi przedszkolami oraz stowarzyszeniem Siemacha. Posiadam wiedzę i dyplom Uniwersytetu Pedagogicznego w zakresie studiów logopedycznych oraz 8-letnie doświadczenie w pracy terapeuty z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz starszymi. Dodatkowo prowadzę autorskie warsztaty logopedyczne: „Buzia i język Małego Mówcy”, które są skierowane do dzieci 4-6 letnich. Nieustannie poszerzam swój warsztat pracy i zdobywam wiedzę z zakresu neurologopedii. Prywatnie jestem mamą dziewięcioletniego Tymka i pięcioletniego Amadeuszka.
Jadwiga Piwowarska – neurologopeda, nauczyciel TUS
Daria Poręba – fizjoterapeuta
Ukończyłam studia z fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuje się diagnozowaniem i terapią wad postawy u dzieci, wykorzystuję do terapii gimnastykę korekcyjną oraz ćwiczenia z zakresu stabilizacji centralnej.
Olga Podsiadło – muzykoterapeuta
Barbara Wojas – terapeuta neurotaktylny
Felicyta Grębska – oligofrenopedagog