Niepubliczne Przedszkole
z oddziałem integracyjnym

Przedszkole jest czynne
w godzinach 6:30 do 18:00

Zapraszamy dzieci w wieku
od 2 do 6 lat

img-przedszkole

Kontakt

Oddział Pod Fortem 2img-kontakt

ul. Pod Fortem 2
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 607 245 932 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

Oddział Pod Fortem 2C

ul. Pod Fortem 2C
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 570 280 450 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

 

LIFE-IP_Malopolska

Przedszkole wyposażone jest w profesjonalny oczyszczacz powietrza przekazany w ramach programu: „Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strefa rodzica

zaloguj img-strefa-rodzica

Kadra pedagogiczna

IMG_4479Joanna Witek – dyrektor, właściciel

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam Pedagogikę społeczno – opiekuńczą ze specjalnością terapia i poradnictwo pedagogiczne oraz pedagogikę przedszkolną. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oświatą oraz oligofrenopedagogikę. Przedszkole Wesoły Zakątek to spełnienie moich wieloletnich marzeń. Moim celem jest stworzenie miejsca, gdzie dzieci w atmosferze akceptacji, szacunku i zrozumienia będą rozwijały swoje zdolności, uczyły wiary we własne siły i przygotowywały do dalszej edukacji. Prywatnie jestem mamą Zosi, Ady i Karolka.

IMG_4622

Felicyta Grębska – nauczyciel – wychowawca w grupie Artystów

Jestem pedagogiem i familiologiem w trakcie studiów podyplomowycch z oligofrenopedagogiki. Specjalizacje jakie ukończyłam to: wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną, pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową oraz mediacje w rodzinie. Pasjonuje mnie człowiek i jego rozwój stąd wybór wyżej wymienionych kierunków. W pracy w przedszkolu znalazłam praktyczną realizację pasji: śledzenie rozwoju człowieka, odkrywanie mocnych stron u dzieci, a także dzielenie się i rozwijanie swoich talentów. Pochodzę z malowniczej, podkarpackiej wsi Jodłowa, ale równie bliski jest mi Nowy Sącz. Swój wolny czas poświęcam dzieciom w krajach misyjnych, których wspieram z ramienia Wolontariatu Misyjnego Salvator.

IMG_4676

Magdalena Jelonek – nauczyciel w grupie Artystów

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika, specjalność: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończyłam również szkolenie Program Rozwoju Komunikacji MAKATON stopień I oraz certyfikowany kurs III stopniowy: Stosowana Analiza Zachowania w pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Pierwsze doświadczenie pedagogiczne zdobyłam podczas praktyki studenckiej, a także opiekując się dziećmi. Drzemie we mnie dusza artysty. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne, techniczne i zabawy manipulacyjne. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na pomysłowość i dobrą zabawę. W czasie wolnym uwielbiam czytać książki i spacerować z psem. Uważam, że w życiu należy iść pod prąd i nigdy się nie poddawać.

IMG_4617

Paulina Stefańska – nauczyciel w grupie Artystów

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej z wczesnoszkolną oraz opiekuńczo-wychowawczej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Stalowej Woli. Swoje kwalifikacje zawodowe poszerzałam na studiach magisterskich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna ze specjalnością terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Ukończyłam szkolenie Program Rozwoju Komunikacji MAKATON stopień I. Jestem również certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas praktyk w przedszkolu, jako wolontariusz w domu dziecka i fundacji Mam Marzenie, a także jako opiekun dzieci na wyjazdach kolonijnych. Przez rok pracowałam jako niania chłopca ze stwierdzonym autyzmem atypowym. Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń, a nawiązywanie z nimi dobrego kontaktu nie sprawia mi najmniejszych trudności. Planuję rozwijać swoje umiejętności poprzez dalszą edukację na studiach podyplomowych oraz udział w licznych kursach pedagogicznych.

Justyna Nieć

Justyna Nieć – psycholog, nauczyciel w grupie Artystów

Jestem absolwentką psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie studiów ukończyłam specjalistyczne kursy w zakresie psychologii klinicznej dziecka oraz uzyskałam uprawnienia pedagogiczne. Zrealizowałam również studia podyplomowe na kierunku: stosowana analiza zachowania w pracy z osobami z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju lub zachowania na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Katowicach. Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam w trakcie licznych praktyk oraz wolontariatów, a także podczas udziału w projektach edukacyjnych. W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie indywidualne oraz podmiotowe podejście, które pozwoli na wykorzystanie naturalnego potencjału edukacyjnego najmłodszych, a także będzie stanowiło wsparcie dla ich prawidłowego rozwoju społeczno-emocjonalnego. W wolnym czasie gram w koszykówkę oraz podróżuję.

IMG_4482 Monika Sternicka – dyrektor ds. pedagogicznych, nauczyciel – wychowawca w grupie Muzykantów

Ukończyłam Wychowanie Przedszkolne na Akademii Ignatianum w Krakowie, Szkołę Społeczno-Medyczną na kierunku terapia zajęciowa, studia podyplomowe: Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia, Organizacja i zarządzanie w oświacie, oraz szkolenia m.in.: Metoda Dobrego Startu, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Makaton – Program Rozwoju Komunikacji, Teoria Sally Goddard Blythe w praktyce – wpływ odruchów prymitywnych i posturalnych na uczenie się i zachowanie dziecka. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako wychowawca w przedszkolu oraz współpracując ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej jako podharcmistrzyni. W ramach pracy zawodowej pracowałam także z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, jako instruktor terapii zajęciowej oraz organizowałam szkolenie dla kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jestem żoną Michała i mamą Jasia, Jadzi i Marianki. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem artystycznym.

IMG_4468Katarzyna Wiewióra – nauczyciel języka angielskiego, nauczyciel w grupie Muzykantów

Jestem absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na poziomie licencjatu oraz Pedagogiki Specjalnej (Oligofrenopedagogiki) na poziomie magisterki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyłam szkolenie Program Rozwoju Komunikacji MAKATON stopień I oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego. Doświadczenie z dziećmi zdobywałam na praktykach w szkole i w przedszkolu, a także pracując jako niania. Pracując z dziećmi stawiam na różnorodność, pomysłowość i dobrą zabawę. Z łatwością nawiązuję kontakt z maluchami. Każdą podjętą pracę wykonuję z ogromnym zaangażowaniem, a obowiązki wypełniam rzetelnie, z dokładnością i starannością. Wolny czas staram się spędzać aktywnie z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Interesuję się fotografią i rękodziełem.

IMG_4681

Irena Sochańska-Graczyńska – nauczyciel w grupie Muzykantów

Jestem nauczycielem z 8-letnim doświadczeniem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku pedagogika ogólna, specjalizacja opiekuńczo-wychowawcza. Swoje pierwsze doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas wyjazdów kolonijnych, gdzie organizowałam czas najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. Pracowałam również w przedszkolach, żłobku na stanowisku nauczyciel-wychowawca. Ponadto staram się brać udział w kursach i szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę. Praca z dziećmi daje mi dużą satysfakcję, lubię spędzać z nimi czas oraz przygotowywać dla nich ciekawe zajęcia. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na swoją i ich kreatywność. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest dla mnie największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy. To właśnie dzięki dzieciom lubię swój zawód i to co robię. Oprócz pracy z dziećmi mam wiele innych zainteresowań. Uwielbiam zwiedzać różne ciekawe miejsca, czytać książki i jeździć rowerem.

IMG_5029

Alicja Natkaniec – nauczyciel – wychowawca w grupie Nutek

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ze specjalizacją „Diagnoza i terapia pedagogiczna.” Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna ze specjalizacją „Terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna”. Swoją wiedzę poszerzałam na kursach: wychowawcy kolonijnego oraz arteterapii. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując w żłobku oraz podczas licznych praktyk. Planuję dalej poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w różnych szkoleniach oraz kursach. Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi, ponieważ można się od nich wiele nauczyć. Uwielbiam w dzieciach optymizm, szczerość i fantazję. Uśmiech dziecka jest najpiękniejszą nagrodą za pracę.

IMG_5028

Joanna Bojanowska – nauczyciel w grupie Nutek

Z wykształcenia jestem historykiem. Historia od zawsze była moją pasją, jednak, gdy na świecie pojawiła się moja córka Martyna odkryłam, że opieka nad dziećmi, zabawa z nimi, pokazywanie i tłumaczenie im świata sprawia mi ogromną radość. Postanowiłam zgłębić tajniki pedagogiki przedszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Byłam również wolontariuszką w świetlicy terapeutycznej Ikar. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, wykonuję ją z dużym zaangażowaniem i poświęceniem. W wolnych chwilach lubię czytać książki, rozwiązywać łamigłówki, grać w gry planszowe, jeździć na rowerze oraz malować .

Patrycja Przytuła – nauczyciel w grupie Nutek

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i edukacji wczesnoszkolnej na Akademi Ignatianum w Krakowie oraz absolwentką teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II również w Krakowie. W tym roku podjęłam studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika. W ramach mojej pracy zawodowej ukończyłam certyfikowany kurs III stopniowy: Stosowana Analiza Zachowań w pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, w ramach którego uczestniczę w warsztatach animacyjnych dla dzieci. Głębsze spojrzenie na sprawy drugiego człowieka, w tym również dziecka jest zasługą mojego kilkuletniego pobytu w Hiszpanii. Uczestniczyłam tam w letnich obozach dla dzieci i spotkaniach rodzin, gdzie miałam okazję organizować dzieciom czas wolny i prowadzić z nimi zajęcia. Moje pragnienie jeszcze bliższej współpracy z dziećmi odkryłam będąc woluntariuszem w Rodzinnym Domu Dziecka w Polsce. Przebywając szczególnie z małymi dziećmi zrozumiałam jak wiele człowiek uczy się od drugiego człowieka. Poznałam świat dzieci i pragnę dalej go poznawać, bo są to najcudowniejsze istoty pod słońcem. Bawiąc się z dziećmi staram się sama być dzieckiem, bo w rezultacie jesteśmy nimi wszyscy. To niesamowite jak dzieci poznają rzeczywistość, która dla dorosłych jest oczywista. Dzieci są ciekawe świata i potrafią zachwycić się nim w bardzo naturalny sposób. Pomagać im odkrywać ten świat i towarzyszyć w zachwycie to najlepsze co mogło mnie spotkać.

Pozostali nauczyciele, pedagodzy, terapeuci:

Paulina Stankiewicz – psycholog

Mam wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dodatkowo ukończyłam studia licencjackie na Oakton Community College w Des Plaines (USA) oraz studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi w Polsce i w USA. Jestem autorką warsztatów ogólnorozwojowych dla niemowląt i dzieci. Współpracuję z krakowskimi przedszkolami i Instytutem Świadomego Rodzicielstwa. Jestem zafascynowana pedagogiką Marii Montessori i potencjałem, który kryją w sobie dzieci. Prywatnie jestem mamą Gabrielki i Krzysia.

Anna Gala-Jaworska – logopeda

Jestem logopedą z zamiłowania i pasji. Na co dzień diagnozuję, prowadzę zajęcia profilaktyczne z  zakresu deficytów mowy oraz indywidualną terapię zaburzeń mowy. Aktualnie, oprócz prowadzenia własnej praktyki logopedycznej w Gabinecie Logopedycznym  GADAGALA, współpracuję z krakowskimi przedszkolami oraz stowarzyszeniem Siemacha. Posiadam wiedzę i  dyplom Uniwersytetu Pedagogicznego w zakresie studiów logopedycznych oraz 8-letnie doświadczenie w pracy terapeuty z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz starszymi. Dodatkowo prowadzę autorskie warsztaty logopedyczne: „Buzia i język Małego Mówcy”, które są skierowane do dzieci 4-6 letnich. Nieustannie poszerzam swój warsztat pracy i zdobywam wiedzę z zakresu neurologopedii. Prywatnie jestem mamą dziewięcioletniego Tymka i pięcioletniego Amadeuszka.

Jadwiga Piwowarska – logopeda

Karolina Patla– nauczyciel rytmiki

Oskar Czechowicz – nauczyciel muzyki

Katarzyna Kozdęba – instruktor zumby

Natalia Dąbrowska i Daria Ciągło – fizjoterapeuta

Laura Gallas Diener i Andrzej Szybkowski – dogoterapeuta

Magdalena Marszałek – tyflopedagog

Barbara Wojas – terapeuta neurotaktylny

Merken