Niepubliczne Przedszkole
z oddziałem integracyjnym

Przedszkole jest czynne
w godzinach 6:30 do 18:00

Zapraszamy dzieci w wieku
od 2 do 6 lat

img-przedszkole

Trwa rekrutacja
Zapraszamy!

Prowadzimy zapisy na rok 2018/2019.

W celu zapisania dziecka prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 570 280 450),  bądź mailowy. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt

Oddział Pod Fortem 2img-kontakt

ul. Pod Fortem 2
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 607 245 932 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

Oddział Pod Fortem 2C

ul. Pod Fortem 2C
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 570 280 450 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

 

LIFE-IP_Malopolska

Przedszkole wyposażone jest w profesjonalny oczyszczacz powietrza przekazany w ramach programu: „Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strefa rodzica

zaloguj img-strefa-rodzica

Kadra pedagogiczna

IMG_4479Joanna Witek – dyrektor, właściciel

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam Pedagogikę społeczno – opiekuńczą ze specjalnością terapia i poradnictwo pedagogiczne oraz pedagogikę przedszkolną. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oświatą oraz oligofrenopedagogikę. Przedszkole Wesoły Zakątek to spełnienie moich wieloletnich marzeń. Moim celem jest stworzenie miejsca gdzie  dzieci w atmosferze akceptacji, szacunku i zrozumienia będą rozwijały swoje zdolności, uczyły wiary we własne siły i przygotowywały do dalszej edukacji. Prywatnie jestem mamą Zosi i Ady.

IMG_4482 Monika Sternicka –dyrektor ds. pedagogicznych, nauczyciel – wychowawca w grupie Artystów

Ukończyłam Wychowanie Przedszkolne na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Szkołę Społeczno-Medyczną na kierunku terapia zajęciowa. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako wychowawca w przedszkolu oraz współpracując ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej jako podharcmistrzyni. W ramach pracy zawodowej pracowałam także z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, jako instruktor terapii zajęciowej oraz organizowałam szkolenie dla kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jestem żoną Michała i mamą Jasia, Jadzi i Marianki. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem artystycznym.

IMG_4468Katarzyna Wiewióra – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studentką  drugiego roku Pedagogiki Specjalnej (edukacja i rehabilitacja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną). Doświadczenie z dziećmi zdobywałam na praktykach w szkole i przedszkolu, a także pracując jako niania. Pracując z dziećmi stawiam na różnorodność, pomysłowość i dobrą zabawę. Z łatwością nawiązuję kontakt z maluchami. Każdą podjętą pracę wykonuję z ogromnym zaangażowaniem, a obowiązki wypełniam rzetelnie, z dokładnością i starannością. Wolny czas spędzam aktywnie z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Interesuję się fotografią i rękodziełem. Lubię czytać książki i oglądać filmy.

IMG_4472Anna Zabiegaj – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką Policealnej Szkoły na kierunku opiekunka dziecięca. Doświadczenie  w pracy z dziećmi zdobywałam pracując jako niania. Praca z dziećmi od zawsze mnie ciekawiła ponieważ, każdy dzień z nimi stawia nowe wyzwania. Uważam, że od dzieci można się wiele nauczyć: cierpliwości, szczerości, łagodności czy fantazji. Potrafię czerpać z niej ogromne zadowolenie. Staram się wprowadzać ciepłą i rodzinną atmosferę, aby dzieci czuły się swobodnie oraz poprzez zabawę mogły pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Lubię czytać książki i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu.

IMG_4476Paulina Bogdan – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką Filologii Polskiej o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie studiuję również Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywałam poprzez praktykę studencką, pracę w przedszkolu oraz byciu nianią. Dzięki temu nauczyłam się czerpać wiele radości z pracy z dziećmi, troszczyć się o ich potrzeby oraz bezpieczeństwo. Każde dziecko jest dla mnie indywidualnością, dlatego moim celem jest sprawić, by wydobyć jego najlepsze cechy oraz pracować nad trudnościami. Prace plastyczne to zdecydowanie moja mocna strona. Fascynuje się technikami składania papieru oraz witrażem. W wolnym czasie zgłębiam tajniki gwar i dialektów polskich.

IMG_4617Paulina Jarosińska – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej z wczesnoszkolną oraz opiekuńczo-wychowawczej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Stalowej Woli. Swoje kwalifikacje zawodowe poszerzałam na studiach magisterskich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna ze specjalnością terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam na wiele sposobów: podczas praktyk w przedszkolu, jako wolontariusz w domu dziecka i fundacji Mam Marzenie, a także jako opiekun dzieci na wyjazdach kolonijnych. Przez rok pracowałam jako niania chłopca ze stwierdzonym autyzmem atypowym. Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń, a nawiązywanie z nimi dobrego kontaktu nie sprawia mi najmniejszych trudności. Planuję rozwijać swoje umiejętności poprzez dalszą edukację na studiach podyplomowych oraz udział w licznych kursach pedagogicznych.

IMG_4681Irena Sochańska-Sopel –nauczyciel – wychowawca w grupie Muzykantów

Jestem nauczycielem z 8-letnim doświadczeniem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku pedagogika ogólna, specjalizacja opiekuńczo-wychowawcza. Swoje pierwsze doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas wyjazdów kolonijnych, gdzie organizowałam czas najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. Pracowałam również w przedszkolach, żłobku na stanowisku nauczyciel-wychowawca. Ponadto staram się brać udział w kursach i szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę. Praca z dziećmi daje mi dużą satysfakcję, lubię spędzać z nimi czas oraz przygotowywać dla nich ciekawe zajęcia. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na swoją i ich kreatywność. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest dla mnie największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy. To właśnie dzięki dzieciom lubię swój zawód i to co robię. Oprócz pracy z dziećmi mam wiele innych zainteresowań. Uwielbiam zwiedzać różne ciekawe miejsca, czytać książki i jeździć rowerem.

IMG_4676Magdalena Jelonek – nauczyciel w grupie Muzykantów

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika, specjalność: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Pierwsze doświadczenie pedagogiczne zdobyłam podczas praktyki studenckiej, a także opiekując się dziećmi. Drzemie we mnie dusza artysty. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne, techniczne i zabawy manipulacyjne. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na pomysłowość i dobrą zabawę. W czasie wolnym uwielbiam czytać książki i spacerować z psem. Uważam, że w życiu należy iść pod prąd i nigdy się nie poddawać.

IMG_4622Felicyta Grębska – nauczyciel – wychowawca w grupie Nutek

Jestem osobą pragnącą się ciągle rozwijać. Ukończyłam wychowanie przedszkole z terapią pedagogiczną oraz pedagogikę resocjalizacyjną z interwencją kryzysową, i aktualnie jestem na drugim roku studiów magisterskich- Nauki o rodzinie. Uczestniczyłam w licznych kursach i szkoleniach, które tylko wzbudziły głód poznawania, kształcenia i zdobywania coraz to nowych umiejętności i wiedzy. Motto, które prowadzi mnie przez życie to: „Płyń pod prąd” a moje imię, które z łac. znaczy szczęście, radość odzwierciedla to jaka jestem. Wszystkimi umiejętnościami, które posiadam staram się dzielić w pracy z dziećmi czy to w Polsce, w pracy zawodowej, czy podczas wyjazdów misyjnych, które odbywam z ramienia Wolontariatu Misyjnego Salvator.

IMG_5029Alicja Natkaniec – nauczyciel w grupie Nutek

Jestem studentką 3-go roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W tym roku rozpocznę specjalizację: „Diagnoza i terapia pedagogiczna.”. Ukończyłam kurs wychowawcy kolonijnego, bardzo chciałabym dalej się rozwijać oraz brać udział w szkoleniach i kursach, aby poszerzyć swoją wiedzę. Ostatni rok pracowałam w żłobku, w grupie 2 latków, jednak zawsze chciałam pracować w przedszkolu. Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi, ponieważ można się od nich wiele nauczyć. Uwielbiam w dzieciach optymizm, szczerość i fantazję.

 

IMG_5028Joanna Bojanowska - nauczyciel w grupie Nutek

Z wykształcenia jestem historykiem. Historia od zawsze była moją pasją, jednak, gdy na świecie pojawiła się moja córka Martyna odkryłam, że opieka nad dziećmi, zabawa z nimi, pokazywanie i tłumaczenie im świata sprawia mi ogromną radość. Postanowiłam zgłębić tajniki pedagogiki przedszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Byłam również wolontariuszką w świetlicy terapeutycznej Ikar. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, wykonuję ją z dużym zaangażowaniem i poświęceniem. W wolnych chwilach lubię czytać książki, rozwiązywać łamigłówki, grać w gry planszowe, jeździć na rowerze oraz malować .

 

Magda Horowitz – nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, oraz pedagogiki przedszkolnej z rytmiką na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wybór kierunku studiów nie był przypadkowy, miłość do dzieci miałam w sobie już zawsze, dlatego praca w przedszkolu to spełnienie moich marzeń. Prywatnie jestem mamą Marysi, macierzyństwo okazało się najlepszą szkołą pedagogiki, dającą doświadczenie, uczącą wychowywać dziecko w atmosferze zrozumienia i akceptacji. Wolne chwile poświęcam nauce języka niemieckiego.

PSPaulina Stankiewicz – psycholog

Mam wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dodatkowo ukończyłam studia licencjackie na Oakton Community College w Des Plaines (USA) oraz studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi w Polsce i w USA. Jestem autorką warsztatów ogólnorozwojowych dla niemowląt i dzieci. Współpracuję z krakowskimi przedszkolami i Instytutem Świadomego Rodzicielstwa. Jestem zafascynowana pedagogiką Marii Montessori i potencjałem, który kryją w sobie dzieci. Prywatnie jestem mamą Gabrielki i Krzysia.

Anna Gala-Jaworska – logopeda

Jestem logopedą z zamiłowania i pasji. Na co dzień diagnozuję, prowadzę zajęcia profilaktyczne z  zakresu deficytów mowy oraz indywidualną terapię zaburzeń mowy. Aktualnie, oprócz prowadzenia własnej praktyki logopedycznej w Gabinecie Logopedycznym  GADAGALA, współpracuję z krakowskimi przedszkolami oraz stowarzyszeniem Siemacha. Posiadam wiedzę i  dyplom Uniwersytetu Pedagogicznego w zakresie studiów logopedycznych oraz 8-letnie doświadczenie w pracy terapeuty z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz starszymi. Dodatkowo prowadzę autorskie warsztaty logopedyczne: „Buzia i język Małego Mówcy”, które są skierowane do dzieci 4-6 letnich. Nieustannie poszerzam swój warsztat pracy i zdobywam wiedzę z zakresu neurologopedii. Prywatnie jestem mamą dziewięcioletniego Tymka i pięcioletniego Amadeuszka.

Jadwiga Piwowarska – logopeda

Karolina Patla– nauczyciel rytmiki

Martyna Kurdziel – instruktor zumby

Laura Gallas Diener i Andrzej Szybkowski – dogoterapia

Oskar Czechowicz – zajęcia muzyczne z udziałem skrzypiec

Magdalena Marszełek – tyflopedagog

Merken