Niepubliczne Przedszkole
z oddziałem integracyjnym

Przedszkole jest czynne
w godzinach 6:30 do 18:00

Zapraszamy dzieci w wieku
od 2 do 6 lat

img-przedszkole

Trwa rekrutacja
Zapraszamy!

Prowadzimy zapisy na rok 2018/2019.

W celu zapisania dziecka prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 570 280 450),  bądź mailowy. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt

Oddział Pod Fortem 2img-kontakt

ul. Pod Fortem 2
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 607 245 932 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

Oddział Pod Fortem 2C

ul. Pod Fortem 2C
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 570 280 450 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

 

LIFE-IP_Malopolska

Przedszkole wyposażone jest w profesjonalny oczyszczacz powietrza przekazany w ramach programu: „Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strefa rodzica

zaloguj img-strefa-rodzica

Kadra pedagogiczna

IMG_4479Joanna Witek – dyrektor, właściciel

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam Pedagogikę społeczno – opiekuńczą ze specjalnością terapia i poradnictwo pedagogiczne oraz pedagogikę przedszkolną. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oświatą oraz oligofrenopedagogikę. Przedszkole Wesoły Zakątek to spełnienie moich wieloletnich marzeń. Moim celem jest stworzenie miejsca gdzie  dzieci w atmosferze akceptacji, szacunku i zrozumienia będą rozwijały swoje zdolności, uczyły wiary we własne siły i przygotowywały do dalszej edukacji. Prywatnie jestem mamą Zosi i Ady.

IMG_4482 Monika Sternicka –dyrektor ds. pedagogicznych, nauczyciel – wychowawca w grupie Artystów

Ukończyłam Wychowanie Przedszkolne na Akademii Ignatianum w Krakowie, Szkołę Społeczno-Medyczną na kierunku terapia zajęciowa, studia podyplomowe: Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia, Organizacja i zarządzanie w oświacie, oraz szkolenia m.in.: Metoda Dobrego Startu, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Makaton – Program Rozwoju Komunikacji, Teoria Sally Goddard Blythe w praktyce – wpływ odruchów prymitywnych i posturalnych na uczenie się i zachowanie dziecka. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako wychowawca w przedszkolu oraz współpracując ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej jako podharcmistrzyni. W ramach pracy zawodowej pracowałam także z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, jako instruktor terapii zajęciowej oraz organizowałam szkolenie dla kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jestem żoną Michała i mamą Jasia, Jadzi i Marianki. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem artystycznym.

IMG_4468Katarzyna Wiewióra – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na poziomie licencjatu oraz Pedagogiki Specjalnej (Oligofrenopedagogiki) na poziomie magisterki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyłam szkolenie Program Rozwoju Komunikacji MAKATON stopień I. Doświadczenie z dziećmi zdobywałam na praktykach w szkole i w przedszkolu, a także pracując jako niania. Pracując z dziećmi stawiam na różnorodność, pomysłowość i dobrą zabawę. Z łatwością nawiązuję kontakt z maluchami. Każdą podjętą pracę wykonuję z ogromnym zaangażowaniem, a obowiązki wypełniam rzetelnie, z dokładnością i starannością. Wolny czas spędzam aktywnie z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Interesuję się fotografią i rękodziełem.

IMG_4472Anna Zabiegaj – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką Policealnej Szkoły na kierunku opiekunka dziecięca. Doświadczenie  w pracy z dziećmi zdobywałam pracując jako niania. Praca z dziećmi od zawsze mnie ciekawiła ponieważ, każdy dzień z nimi stawia nowe wyzwania. Uważam, że od dzieci można się wiele nauczyć: cierpliwości, szczerości, łagodności czy fantazji. Potrafię czerpać z niej ogromne zadowolenie. Staram się wprowadzać ciepłą i rodzinną atmosferę, aby dzieci czuły się swobodnie oraz poprzez zabawę mogły pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Lubię czytać książki i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu.

IMG_4476Paulina Sekuła – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyłam również filologię polską o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywałam pracując jako niania. Dzięki temu nauczyłam się czerpać wiele radości podczas pracy z dziećmi, troszczyć się o ich potrzeby oraz bezpieczeństwo. Każde dziecko jest dla mnie indywidualnością, dlatego za cel stawiam sobie wydobycie jak najlepszych jego cech, nie zapominając o pracy nad trudnościami. Interesuje się kulturą ludową regionu z którego pochodzę oraz jego gwarą.

IMG_4617Paulina Jarosińska – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej z wczesnoszkolną oraz opiekuńczo-wychowawczej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Stalowej Woli. Swoje kwalifikacje zawodowe poszerzałam na studiach magisterskich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna ze specjalnością terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Ukończyłam szkolenie Program Rozwoju Komunikacji MAKATON stopień I. Jestem również certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas praktyk w przedszkolu, jako wolontariusz w domu dziecka i fundacji Mam Marzenie, a także jako opiekun dzieci na wyjazdach kolonijnych. Przez rok pracowałam jako niania chłopca ze stwierdzonym autyzmem atypowym. Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń, a nawiązywanie z nimi dobrego kontaktu nie sprawia mi najmniejszych trudności. Planuję rozwijać swoje umiejętności poprzez dalszą edukację na studiach podyplomowych oraz udział w licznych kursach pedagogicznych.

Joanna Bojanowska - nauczyciel pomocniczy w grupie ArtystówIMG_5028

Z wykształcenia jestem historykiem. Historia od zawsze była moją pasją, jednak, gdy na świecie pojawiła się moja córka Martyna odkryłam, że opieka nad dziećmi, zabawa z nimi, pokazywanie i tłumaczenie im świata sprawia mi ogromną radość. Postanowiłam zgłębić tajniki pedagogiki przedszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Byłam również wolontariuszką w świetlicy terapeutycznej Ikar. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, wykonuję ją z dużym zaangażowaniem i poświęceniem. W wolnych chwilach lubię czytać książki, rozwiązywać łamigłówki, grać w gry planszowe, jeździć na rowerze oraz malować .

IMG_4681Irena Sochańska-Sopel –nauczyciel – wychowawca w grupie Muzykantów

Jestem nauczycielem z 8-letnim doświadczeniem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku pedagogika ogólna, specjalizacja opiekuńczo-wychowawcza. Swoje pierwsze doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas wyjazdów kolonijnych, gdzie organizowałam czas najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. Pracowałam również w przedszkolach, żłobku na stanowisku nauczyciel-wychowawca. Ponadto staram się brać udział w kursach i szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę. Praca z dziećmi daje mi dużą satysfakcję, lubię spędzać z nimi czas oraz przygotowywać dla nich ciekawe zajęcia. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na swoją i ich kreatywność. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest dla mnie największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy. To właśnie dzięki dzieciom lubię swój zawód i to co robię. Oprócz pracy z dziećmi mam wiele innych zainteresowań. Uwielbiam zwiedzać różne ciekawe miejsca, czytać książki i jeździć rowerem.

IMG_4676Magdalena Jelonek – nauczyciel w grupie Muzykantów

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika, specjalność: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Pierwsze doświadczenie pedagogiczne zdobyłam podczas praktyki studenckiej, a także opiekując się dziećmi. Drzemie we mnie dusza artysty. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne, techniczne i zabawy manipulacyjne. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na pomysłowość i dobrą zabawę. W czasie wolnym uwielbiam czytać książki i spacerować z psem. Uważam, że w życiu należy iść pod prąd i nigdy się nie poddawać.

IMG_4622Felicyta Grębska – nauczyciel – wychowawca w grupie Nutek

Jestem pedagogiem i familiologiem. Specjalizacje jakie ukończyłam to: wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną, pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową oraz mediacje w rodzinie. Pasjonuje mnie człowiek i jego rozwój stąd wybór wyżej wymienionych specjalizacji. W pracy w przedszkolu znalazłam praktyczną realizację pasji: śledzenie rozwoju człowieka, odkrywanie mocnych stron u dzieci a także dzielenie się i rozwijanie swoich talentów. Pochodzę z malowniczej, podkarpackiej wsi Jodłowa ale równie bliski jest mi Nowy Sącz. Swój wolny czas poświęcam dzieciom w krajach misyjnych, których wspieram z ramienia Wolontariatu Misyjnego Salvator

IMG_5029Alicja Natkaniec – nauczyciel w grupie Nutek

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ze specjalizacją „Diagnoza i terapia pedagogiczna.” W tym roku rozpocznę studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna ze specjalizacją „Terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna”. Ukończyłam  również kurs wychowawcy kolonijnego. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując w żłobku oraz podczas licznych praktyk. Planuję dalej poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w różnych szkoleniach oraz kursach. Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi, ponieważ można się od nich wiele nauczyć. Uwielbiam w dzieciach optymizm, szczerość i fantazję. Uśmiech dziecka jest najpiękniejszą nagrodą za pracę.

 

Ola PAleksandra Polak – nauczyciel  pomocniczy 

Jestem absolwentką studiów licencjackich kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie kontynuuję naukę na pedagogicznych studiach magisterskich o specjalności Resocjalizacja z Interwencją Kryzysową w Akademii Ignatianum w Krakowie. Ukończyłam I stopień Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu oraz II stopień Szkoły Muzycznej w klasie śpiewu solowego. Uważam, że muzyka jest bardzo potrzebna w życiu każdego człowieka i pełni istotną rolę w rozwoju dziecka. Jestem instruktorem narciarstwa i wychowawcą kolonijnym. Od kilku lat swoje pasje realizuje zimą, podczas obozów narciarskich dla dzieci oraz latem, będąc wolontariuszem na koloniach dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas Polska. Nie boję się podejmowania nowych wyzwań i patrzenia z optymizmem na trudności, które stoją na mojej drodze. Uważam, że praca z dziećmi jest wyjątkowa ze względu na swój nieprzewidywalny charakter i konieczność otwartości na zmiany. Nie ma w niej miejsca na rutynę i nudę. Możliwość obserwowania rozwoju dzieci jest szczególnym przywilejem, z którego można czerpać wiele radości.

 

Magda Horowitz – nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, oraz pedagogiki przedszkolnej z rytmiką na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wybór kierunku studiów nie był przypadkowy, miłość do dzieci miałam w sobie już zawsze, dlatego praca w przedszkolu to spełnienie moich marzeń. Prywatnie jestem mamą Marysi, macierzyństwo okazało się najlepszą szkołą pedagogiki, dającą doświadczenie, uczącą wychowywać dziecko w atmosferze zrozumienia i akceptacji. Wolne chwile poświęcam nauce języka niemieckiego.

PSPaulina Stankiewicz – psycholog

Mam wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dodatkowo ukończyłam studia licencjackie na Oakton Community College w Des Plaines (USA) oraz studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi w Polsce i w USA. Jestem autorką warsztatów ogólnorozwojowych dla niemowląt i dzieci. Współpracuję z krakowskimi przedszkolami i Instytutem Świadomego Rodzicielstwa. Jestem zafascynowana pedagogiką Marii Montessori i potencjałem, który kryją w sobie dzieci. Prywatnie jestem mamą Gabrielki i Krzysia.

Anna Gala-Jaworska – logopeda

Jestem logopedą z zamiłowania i pasji. Na co dzień diagnozuję, prowadzę zajęcia profilaktyczne z  zakresu deficytów mowy oraz indywidualną terapię zaburzeń mowy. Aktualnie, oprócz prowadzenia własnej praktyki logopedycznej w Gabinecie Logopedycznym  GADAGALA, współpracuję z krakowskimi przedszkolami oraz stowarzyszeniem Siemacha. Posiadam wiedzę i  dyplom Uniwersytetu Pedagogicznego w zakresie studiów logopedycznych oraz 8-letnie doświadczenie w pracy terapeuty z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz starszymi. Dodatkowo prowadzę autorskie warsztaty logopedyczne: „Buzia i język Małego Mówcy”, które są skierowane do dzieci 4-6 letnich. Nieustannie poszerzam swój warsztat pracy i zdobywam wiedzę z zakresu neurologopedii. Prywatnie jestem mamą dziewięcioletniego Tymka i pięcioletniego Amadeuszka.

Malgorzata KwiecienMałgorzata Kwiecień – muzykoterapeuta

Jestem muzykoterapeutką. Ukończyłam pedagogikę o specjalności animacja kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz muzykoterapię – studia podyplomowe na Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kształcę się też w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej gdzie doskonalę swoje umiejętności w zakresie improwizacji na fortepianie. Od 2016 roku działam aktywnie w MuZka – profesjonalna muzykoterapia w Katowicach, gdzie pod okiem znakomitej muzykoterapeutki rozwijam swoje umiejętności w pracy z dziećmi z różnego rodzaju zaburzeniami. Biorę też udział w licznych warsztatach i szkoleniach związanych z muzykoterapią. W przedszkolu “Wesoły Zakątek” prowadzę muzykoterapię z dziećmi. Do każdego uczestnika podchodzę indywidualnie, a muzyka staje się doskonałym narzędziem do budowania relacji i wydobywania potencjału. Prywatnie dużo muzykuję, głównie na fortepianie, śpiewam, ćwiczę jogę i czytam dużo książek.

Jadwiga Piwowarska – logopeda

Karolina Patla– nauczyciel rytmiki

Martyna Kurdziel – instruktor zumby

Laura Gallas Diener i Andrzej Szybkowski – dogoterapia

http://www.osrodekdogoterapia.pl

Oskar Czechowicz – zajęcia muzyczne z udziałem skrzypiec

Magdalena Marszełek – tyflopedagog

Natalia Dąbrowska i Daria Ciągło – fizjoterapia

http://synapsa-fizjoterapia.pl

Merken