Niepubliczne Przedszkole z oddziałem integracyjnym

Przedszkole jest czynne
w godzinach 6:30 do 18:00

Zapraszamy dzieci w wieku
od 2 do 6 lat

img-przedszkole

Trwa rekrutacja
Zapraszamy!

Prowadzimy zapisy na rok 2017/2018.

W celu zapisania dziecka prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 570 280 450),  bądź mailowy. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt

Oddział Pod Fortem 2img-kontakt

ul. Pod Fortem 2
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 607 245 932 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

Oddział Pod Fortem 2C

ul. Pod Fortem 2C
31-302 Kraków
tel. 518 223 457 – dyrektor
tel. 570 280 450 – bezpośrednio do przedszkola
info@wesolyzakatek.pl

 

Strefa rodzica

zaloguj img-strefa-rodzica

Kadra pedagogiczna

Joanna Witek – dyrektor, właściciel

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam Pedagogikę społeczno – opiekuńczą ze specjalnością terapia i poradnictwo pedagogiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oświatą oraz oligofrenopedagogikę. Przedszkole Wesoły Zakątek to spełnienie moich wieloletnich marzeń. Moim celem jest stworzenie miejsca gdzie  dzieci w atmosferze akceptacji, szacunku i zrozumienia będą rozwijały swoje zdolności, uczyły wiary we własne siły i przygotowywały do dalszej edukacji. Prywatnie jestem mamą Zosi i Ady.

Monika Sternicka –dyrektor ds. pedagogicznych, nauczyciel – wychowawca w grupie Artystów

Ukończyłam Wychowanie Przedszkolne na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Szkołę Społeczno-Medyczną na kierunku terapia zajęciowa. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako wychowawca w przedszkolu oraz współpracując ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej jako podharcmistrzyni. W ramach pracy zawodowej pracowałam także z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, jako instruktor terapii zajęciowej oraz organizowałam szkolenie dla kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jestem żoną Michała i mamą Jasia, Jadzi i Marianki. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem artystycznym.

Katarzyna Wiewióra – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studentką  drugiego roku Pedagogiki Specjalnej (edukacja i rehabilitacja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną). Doświadczenie z dziećmi zdobywałam na praktykach w szkole i przedszkolu, a także pracując jako niania. Pracując z dziećmi stawiam na różnorodność, pomysłowość i dobrą zabawę. Z łatwością nawiązuję kontakt z maluchami. Każdą podjętą pracę wykonuję z ogromnym zaangażowaniem, a obowiązki wypełniam rzetelnie, z dokładnością i starannością. Wolny czas spędzam aktywnie z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Interesuję się fotografią i rękodziełem. Lubię czytać książki i oglądać filmy.

Joanna Bojanowska – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Z wykształcenia jestem historykiem. Historia od zawsze była moją pasją, jednak, gdy na świecie pojawiła się moja córka Martyna odkryłam, że opieka nad dziećmi, zabawa z nimi, pokazywanie i tłumaczenie im świata sprawia mi ogromną radość. Postanowiłam zgłębić tajniki pedagogiki przedszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Byłam również wolontariuszką w świetlicy terapeutycznej Ikar. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, wykonuję ją z dużym zaangażowaniem i poświęceniem. W wolnych chwilach lubię czytać książki, rozwiązywać łamigłówki, grać w gry planszowe, jeździć na rowerze oraz malować .

Paulina Bogdan – nauczyciel pomocniczy w grupie Artystów

Jestem absolwentką Filologii Polskiej o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie studiuję również Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywałam poprzez praktykę studencką, pracę w przedszkolu oraz byciu nianią. Dzięki temu nauczyłam się czerpać wiele radości z pracy z dziećmi, troszczyć się o ich potrzeby oraz bezpieczeństwo. Każde dziecko jest dla mnie indywidualnością, dlatego moim celem jest sprawić, by wydobyć jego najlepsze cechy oraz pracować nad trudnościami. Prace plastyczne to zdecydowanie moja mocna strona. Fascynuje się technikami składania papieru oraz witrażem. W wolnym czasie zgłębiam tajniki gwar i dialektów polskich.

Irena Sochańska-Sopel –nauczyciel – wychowawca w grupie Muzykantów

Jestem nauczycielem z 8-letnim doświadczeniem. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku pedagogika ogólna, specjalizacja opiekuńczo-wychowawcza. Swoje pierwsze doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas wyjazdów kolonijnych, gdzie organizowałam czas najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. Pracowałam również w przedszkolach, żłobku na stanowisku nauczyciel-wychowawca. Ponadto staram się brać udział w kursach i szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę. Praca z dziećmi daje mi dużą satysfakcję, lubię spędzać z nimi czas oraz przygotowywać dla nich ciekawe zajęcia. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na swoją i ich kreatywność. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest dla mnie największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy. To właśnie dzięki dzieciom lubię swój zawód i to co robię. Oprócz pracy z dziećmi mam wiele innych zainteresowań. Uwielbiam zwiedzać różne ciekawe miejsca, czytać książki i jeździć rowerem.

Magdalena Jelonek – nauczyciel pomocniczy w grupie Muzykantów

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika, specjalność: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Pierwsze doświadczenie pedagogiczne zdobyłam podczas praktyki studenckiej, a także opiekując się dziećmi. Drzemie we mnie dusza artysty. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne, techniczne i zabawy manipulacyjne. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na pomysłowość i dobrą zabawę. W czasie wolnym uwielbiam czytać książki i spacerować z psem. Uważam, że w życiu należy iść pod prąd i nigdy się nie poddawać.

Piotr Korlatowicz – nauczyciel pomocniczy w grupie Muzykantów, nauczyciel tańca

 Ukończyłem studia I stopnia na PWSTE w Jarosławiu na kierunku Pedagogika o specjalności Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna€. Moją pasją życiową jest taniec towarzyski. Regularnie trenuję i biorę udział w turniejach tańca sportowego. Posiadam uprawnienia do nauki tańca dla dzieci. W pracy z dziećmi organizuję zabawy ruchowo-taneczne które są frajdą dla dzieci a także wpływają na rozwój psychofizyczny. Taniec to źródło energii, która łączy pragnienia i artystyczną ekspresję ruchu.